Снежна стапица | Теми | DW | 10.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Снежна стапица

Снегот ѝ натаму создава големи проблеми во регионот на Алпите. Бројни места во германската покраина Баварија и во Австрија се завеани и отсечени од светот, а расте и бројот на жртвите.

Гледај видео 01:15

Прочитај го и ова