Снежна бура на Андите | Вести | DW | 17.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Снежна бура на Андите

*

Снежна бура ги зафати Андите меѓу Чиле и Аргентина и предизвика хаос во сообраќајот во меѓуграничните планински предели. Над 6000 автомобили се заглавени во планините, објавија властите.