Снежна бура зафати делови од САД | Вести | DW | 12.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Снежна бура зафати делови од САД

Најмалку шест лица загинаа во снежната бура која зафати неколку американски сојузни држави. Во северна и јужна Дакота висината на снежната покривка достигна до 18 сантиметри. Најголемиот дел од жртвите настрадале во сообраќајни незгоди поради отежнатите услови за возење.