Снег, снег и уште повеќе снег | Сите содржини | DW | 07.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Германија

Снег, снег и уште повеќе снег

Големото снежно невреме во јужна Германија и во Австрија предизвика хаос насекаде. Автомобили, улици и дрва се потонати во снег. На многу места сообраќајот е целосно во прекин.

Прочитај го и ова