Зима, зима, па што?! | Сите содржини | DW | 10.02.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Зима, зима, па што?!

Снежниот „Тристан“ во централна Европа и студената „Гизела“ над Скандинавија предизвикаа хаос во Европа. По дождот со мраз, снегот и ветрот, сега воздушните маси носат голем студ.

Прочитај го и ова