Снег во Аргентина по речиси 90 години | Вести | DW | 10.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Снег во Аргентина по речиси 90 години

*

По 89 години во Аргентина падна снег. Илјадници Аргентинци излегоа на улиците во Буенос Аирес за да го видат снегот кој последен пат таму паднал во 1918 година. Измерените минус 22 степени се најниски во последниве 40 години. Најмалку 25 лица починаа како последица на смрзнување.