Смртоносна масовна паника во Индија | Старт | DW | 29.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Смртоносна масовна паника во Индија

Преку 20 загинати и десетици повредени лица е досегашниот биланс на човечкото стампедо кое се случи на еден пешачки мост до железничка станица во индиската метропола, Мумбаи.

Гледај видео 00:42
Now live
00:42 минути