Сладолед со злато за богати | Старт | DW | 02.04.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Сладолед со злато за богати

Во паралелниот свет на луксузот парите се споредна работа. Кафулето „Скупи“ во Дубаи рекламира „блек дајамонд“, сладолед со тартуфи и злато со цена од 800 евра. „Животот е кус, јадете десерт“, гласи пораката.

Гледај видео 01:39
Now live
01:39 минути