Славје на Португалците по пласманот во полуфиналето во Еуро 2016 | Сите содржини | DW | 01.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Славје на Португалците по пласманот во полуфиналето во Еуро 2016

Португалија е првиот полуфиналист на Еуро 2016 откако ја совлада Полска по подобро изведување пенали. Мечот во регуларниот дел и по продолженијата заврши нерешено 1:1. Португалија сега го чека подобриот од вечерашното четвртфинале меѓу Белгија и Велс.

Гледај видео 01:45
Now live
01:45 минути

Прочитај го и ова