Слаб одѕив и славје на „Бојкотирам“ | Теми | DW | 01.10.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Слаб одѕив и славје на „Бојкотирам“

Приврзаниците на иницијативата за бојкот на референдумот во Македонија, славеа синоќа во центарот на главниот град. Нивната порака гласаше: Македонците кажаа не за промена на името. Славенички беше и во ВМРО-ДПМНЕ, иако партијата демантираше поврзаност со иницијативата. Премиерот Зоран Заев и покрај неисполнетиот цензус пак говореше за успешен референдум и порача дека сега на потег се пратениците.

Гледај видео 02:16

Прочитај го и ова