Слаби оценки за Македонија | Македонија | DW | 17.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Слаби оценки за Македонија

Македонските банки се најслаби во споредба со останатите во Југоисточна Европа,смета Дојче Банк во најновата анализа

default

Дојче Банк во Франкфурт

Банкарството во регионот во наредните гоидни има одлични шанси за развој,проценуваат германските банкарски стручњаци.

Прогнозите за членството на Македонија во ЕУ не се најповолни,банкарите не ја гледаат неа таму до 2014 година.