Скопје може повторно да стане велосипедски град | Сите содржини | DW | 11.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Скопје може повторно да стане велосипедски град

Жителите на Скопје сонуваат да се врати времето кога во 60-тите години на минатиот век гордо можеле да кажат дека живеат во велосипедски град.

Гледај видео 02:07
Now live
02:07 минути

Прочитај го и ова