Скопје завеано од снег | Сите содржини | DW | 27.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Скопје завеано од снег

Снежни врнежи проследени со ниски температури зафатија голем дел од Македонија. Во главниот град Скопје од вчера сообраќајот се одвива отежнато. На главните патни правци движењето е проблематично

Гледај видео 01:15

Прочитај го и ова