Скијање на трева | Старт | DW | 03.10.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Скијање на трева

Туристичкиот сојуз на регионот Ерцгебирге нуди скијање на трева како алтернатива за скијањето на снег. Ако во претстојната сезона има малку снег, ова скијање би можело да стане поатрактивно и за зимските спортисти.

Гледај видео 02:06
Now live
02:06 минути