Скијачки центар на продажба | Старт | DW | 21.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Скијачки центар на продажба

Во покраината Алгој на југот на Германија се продава скијачка патека долга 20 километри, неколку ски лифта и една жичница. Семејството Принцинг од Ретенберг бара инвеститори.

Гледај видео 02:44
Now live
02:44 минути