Скејтерите од прашкиот тунел „Бланка“ | Старт | DW | 09.12.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Скејтерите од прашкиот тунел „Бланка“

Во Прага конечно е завршен контроверзниот тунел Бланка. Негова цел е да го дислоцира сообраќајот надвор од прекрасниот историски центар на градот. Но, тунелот долго време се користи и за нешто сосем друго.

Гледај видео 04:02
Now live
04:02 минути