Скапиот швајцарски франк удри по џебот на граѓаните | Старт | DW | 16.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Скапиот швајцарски франк удри по џебот на граѓаните

Огромниот вредносен скок на франкот создаде вртлог на девизните пазари, во кој беа повлечени илјадници кредитно задолжени граѓани ширум Европа.

Гледај видео 05:03
Now live
05:03 минути