Скандал на конференција на ОН | Вести | DW | 12.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Скандал на конференција на ОН

Конференција во ОН за натамошниот развој и еколошки извори на енергија во Њујорк заврши со скандал.Германскиот министер за екологија Зигмар Габриел одби да го потпише завршниот документ во името на ЕУ и да даде согласност за него.Текстот го слабее претходно договореното и испраќа лажен сигнал,вака Габриел го образложи одбивањето.