Скандалот на Фолксваген се шири и во Австралија | Сите содржини | DW | 08.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Скандалот на Фолксваген се шири и во Австралија

Додека шефот на Фолксваген во САД, Михаел Хорн мора да се извинува и да одговора пред членовите на Конгресот, скандалот со издувни гасови се шири натаму.

Гледај видео 00:59
Now live
00:59 минути

Прочитај го и ова