Ситуацијата во Пакистан | Вести | DW | 21.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ситуацијата во Пакистан

*

Пакистанската полиција, по нападот врз поранешната премиерка Беназир Буто, објави фотографии на можните атентатори, а сослуша уште три осомничени лица. Тие наводно биле поврзани со возилото од кое во минатиот четврток беше фрлена една граната врз конвојот на Буто. Во едно интервју за ББЦ, таа изјави дека без оглед на атентатот, ќе се кандидира на парламентарните избори закажани за јануари.