Ситуацијата во Бангладеш се влошува | Вести | DW | 19.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ситуацијата во Бангладеш се влошува

*

Во регионот на Бангадеш погоден од циклонот Сидр, ситуацијата се повеќе се влошува. Според спасувачките екипи на луѓето им се закануваат глад и заразни болести. Досега според официјални извори пронајдени се 2.300 мртви. Хунманитарната органзација Црвена полумесечина стравува дека во природната катастрофа животот го загубиле до 10.000 луѓе. ОН ветија финасиска помош.