Сите (не)задоволни | Македонија | DW | 22.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Македонија

Сите (не)задоволни

Видео-прилог со изјавите во изборните штабови на претседателските кандидати на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, вечерта по првиот круг гласање.

Првиот круг на претседателските избори во Северна Македонија заврши со минимална разлика во освоени гласови помеѓу двајцата фаворити, Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска-Давкова. По гласањето, на кои Пендаровски има предност од околу четири илјади гласови, за победници се прогласија и едната и другата страна. 

Гледај видео 02:14

Пендаровски и Сиљановска-Давкова во вториот круг

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама