Сирија - референдум за реизбор на Асад | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Сирија - референдум за реизбор на Асад

Во Сирија се одржува референдум за натамошен седумгодишен претседателски мандат за актуелниот шеф на државата, 41-годишниот Башар ел Асад. Тој нема противкандидат, поради што опозицијата го бојкотира референдумот.