Сирија повикува на мир во Газа | Вести | DW | 17.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Сирија повикува на мир во Газа

Сирија ги повика спротивставените палестински фракции Фатах и Хамас итно да ги запрат судирите и да го продолжат дијалогот. Официјален Дамаск е загрижен заради крвавите насилства во појасот на Газа, во кои само вчера загинаа 18 лица.