Сириски лекар: „Половина папок ми е врзан за Македонија“ | Сите содржини | DW | 21.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Сириски лекар: „Половина папок ми е врзан за Македонија“

Абдул е лекар во кампот за мигранти во Табановце. Избегал од војната во Сирија го нашол својот мир во Македонија. Не размислува да замине некаде на Запад. Но посакува некогаш да се врати во Сирија.

Гледај видео 03:12
Now live
03:12 минути

Прочитај го и ова