1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Сириза

Тема

Сириза или Коалиција на радикалната левица е политичка партија во Грција основана во 2004 година, на власт од 2015 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе