Сименс Нокиа ќе отпушта вработени | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Сименс Нокиа ќе отпушта вработени

Телекомуникацискиот концерн Нокиа Сименс до 2010 година планира да отпушти 9000 работници во светот. Раководството на компанијата соопшти дека 2900 работници ќе бидат отпуштени во Германија, а 1700 во Финска.