Силен земјотрес во Егејското море – нема жртви | Вести | DW | 23.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Силен земјотрес во Егејското море – нема жртви

*

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала ноќеска е регистриран во близина на островот Карпатос во југоисточниот дел на Егејското море. Жителите на островот ги напуштиле домовите по потресот, но не се регистрирани жртви или материјална штета. Епицентарот бил 400 километри јужно од Атина.