Се уште сериозна ситуацијата во Калифорнија | Вести | DW | 27.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се уште сериозна ситуацијата во Калифорнија

*

Ситуацијата со пожарите во Калифорнија е се уште сериозна. Шест дена од избувнувањето на огновите, под контрола се 17 од 23 активни огна. Во пожарите досега настрадале 7 лица, а 64 се повредени. Изгорени се над 2000 куќи. Полицијата уапси пет лица за кои се сомнева дека ги подметнале некои од пожарите.