Се урна хеликоптер во Азербејџан | Вести | DW | 13.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се урна хеликоптер во Азербејџан

*

Шест лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Азербејџан,веднаш по полетувањето од нафтена платформа,соопшти денеска државната воздухопловна компанија во оваа земја.

Хеликоптерот со четворица членови на екипажот и двајца патници се урнал во Каспиското море,а на нафтената платформа слетал за да земе болен работник.