Се урива мостот во Џенова | Сите содржини | DW | 08.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Се урива мостот во Џенова

Во Џенова почна уривањето на остатоците од мостот „Моранди“. Околу 200 метри од мостот се урнаа на 14 август минатата година.

Гледај видео 01:06