Се трага по тројца осомничени | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се трага по тројца осомничени

*

По нападот врз брзиот воз на релација Москва Санкт Петерсбург,руското обвинителство води антитерористичка истрага. Според новинарски извештаи,властите трагаат по тројца осомничени,кои во деновите пред нападот биле видени кај железничката пруга.Брзиот воз со 251 патник во понеделникот вечерта излета од шините поради експлозија на бомба поставена на пругата.Повредени беа 60 луѓе.