Се работи на ослобудување на другиот Германец во Ирак | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се работи на ослобудување на другиот Германец во Ирак

*

По ослободувањето на Германката киднапирана во Ирак, сега се работи на ослободување на нејзиниот син. Ханелоре Краузе и синот Синај пред пет месеци беа грабнати од нивниот стан во Багдад. Во интервју за телевизијата Ал Арабија Краузе ја повтори пораката од киднаперите дека Германија треба да го напушти Авганистан, во спротивно нејзиниот син ќе биде ликвидиран. Берлин повторно одби секакви ултиматуми.