Се очекуваат резултатите од изборите од Ирска | Вести | DW | 25.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Се очекуваат резултатите од изборите од Ирска

Во Ирска во текот на денов се очекуваат резултатите од вчера одржаните парламентарни избори во земјата . Политичките аналитичари предвидуваат трка рамо до рамо меѓу владејачката коалиција пр3едводена од премиерот Берти Ахерн и опозициските партии. Ахерн е на власт во Ирска веќе десет години и е заслужен за позитивниот економски развој на земјата.