Се оцртуваат контурите на новата македонска Влада | Теми на денот | DW | 28.11.2004
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Се оцртуваат контурите на новата македонска Влада

Мандатарот Владо Бучковски со засилено темпо низ консултации со коалиционите партнери но и партиските колеги пополека го формира својот Кабинет. Целта е тој да биде претставен пред Собранието што е можно побргу , а Бучковски добива подршка во тоа од сите партнери во власта. Александар Чомовски известува:

Реклама