Се обидува ли Кина да создаде замена за Хонгонг? | Сите содржини | DW | 21.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Се обидува ли Кина да создаде замена за Хонгонг?

Властите во Пекинг градат нови економски зони во градовите Шенжен и Шангај за да ги поттикнат странските инвестиции. Некои експерти сметаат дека овие градови на тој начин ќе можат да му конкурираат на Хонгконг.

Гледај видео 01:17

Прочитај го и ова