Се зголеми бројот на жртвите во Пакистан | Вести | DW | 01.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Се зголеми бројот на жртвите во Пакистан

*

Во самоубиствен напад што се случи во северо-западен Пакистан, загинаа најмалку 15 луѓе. Според полициски извори, во нападот што го извршил атентатор самоубиец се повредени повеќе од 20 лица. Бомбата најверојатно била сокриена во рикша. Во овој регион кој се наоѓа на границата со Авганистан пакистанската полиција честопати се судрува со радикални талибански борци.