Се бараат сопственици за замоци | Свет | DW | 25.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Се бараат сопственици за замоци

Отсекогаш сте сакале да имате замок? Сега имате шанса! Лошото е што може да завршите прилично осамени.

Во проектираниот ресорт источно од Истанбул можете да избирате помеѓу 700 замоци. Ресортот е проектиран специјално за странци. Но, никој не сака да живее во него. Фирмата проектант банкротирала минатата година. Турскиот пазар на недвижности е во рецесија. 

Колку чини еден замок и други информации за „градот на дуови“, во видеото:

 

Реклама