1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Сеќавања на бившите логораши од Аушвиц

27 јануари 2015

Оние кои го преживеале логорот на смртта Аушвиц, цел живот останале бележани од стравотиите кои таму ги доживеале. Репортерите на Дојче веле разговараа со некои од нив.

https://p.dw.com/p/1ER5s
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Аналена Бербок Скопје

Бербок: Го имате мојот збор, ЕУ нема да ве остави на цедило

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница