Сеќавања на бившите логораши од Аушвиц | Старт | DW | 27.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Сеќавања на бившите логораши од Аушвиц

Оние кои го преживеале логорот на смртта Аушвиц, цел живот останале бележани од стравотиите кои таму ги доживеале. Репортерите на Дојче веле разговараа со некои од нив.

Гледај видео 02:27
Now live
02:27 минути