Серија напади во Ирак | Вести | DW | 25.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Серија напади во Ирак

*

Најмалку 25 лица загинаа во серијата бомбашки напади во текот на последното деноноќие во Ирак. Седум лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во еден хотел во Багдад. Осум лица загинаа а 30 се ранети во самоубиствен бомбашки напад пред еден полициски регрутен центар во градот Хила. Агенциите јавуваат и за бомбашки напад во градот Баиџи во кој загинале десет лица. Засега никој не ја презеде одговорноста.