Селото што сака отпад | Сите содржини | DW | 30.08.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Селото што сака отпад

Село во Индонезија се „дави“ во отпад, но на мештаните тоа им се допаѓа. Откријте зошто!

Прочитај го и ова