Сезонските работници се тука, се чекаат само уште туристите | Теми | DW | 13.07.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Сезонските работници се тука, се чекаат само уште туристите

На сезонска работа во соседството. По една година пауза поради пандемијата, Белграѓанецот Александар Симиќ, повторно е на сезонска работа, овојпат во Хрватска. Задоволен е од работодавачот, но за двајцата и за многу други во нивната ситуација, сега најважно, по ланскиот „пандемиски пост“, e да пристигнат туристите во што поголем број.

Гледај видео 02:17

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова