Сега се зависи од нас | Теми на денот | DW | 11.11.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Сега се зависи од нас

Македонскиот претседател денеска го коментираше позитивното мислење на ЕК за кандидатскиот статус на Македонија.

Македонскиот претседател Црвенковски

Македонскиот претседател Црвенковски

Црвенковски очекува прв можен термин за почнување преговори за членство да биде есента 2006 година.

Лидерот на опозиционата ВМРО ДПМНЕ ,Никола Груевски,побара од владата распишување вонредни парламентарни избори,кои треба да бидат демократски,за да ги забрза евроинтеграциите на земјата.

Реклама