1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Северноатлантска алијанса- НАТО

Тема

НАТО е меѓународна воена алијанса создадена од северноамерикански и европски држави врз основа на Северноатлантскиот договор кој беше потпишан на 4 април 1949 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува

Прескокни го блокот Став

Став