Северна Македонија на смотрата на вештачка интелигенција во Хановер | Сите содржини | DW | 06.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Северна Македонија на смотрата на вештачка интелигенција во Хановер

Во Хановер заврши водечкиот светски саем на индустриски технологии и материјали. Меѓу 6.500 излагачи од 75 земји, присутни беа и излагачи од Македонија.

Гледај видео 02:26