Северна Македонија на смотрата на вештачка интелигенција во Хановер | Економија | DW | 06.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Економија

Северна Македонија на смотрата на вештачка интелигенција во Хановер

Во Хановер заврши водечкиот светски саем на индустриски технологии и материјали. Меѓу 6.500 излагачи од 75 земји, присутни беа и излагачи од Македонија.

Вештачката интелигенција доминира со визијата за иднината. Дигитализацијата на индустријата направи огромни чекори напред. Роботите се' почесто ги заменуваат работниците. Северна Македонија ги следи трендовите.

Како македонските фирми се презентираа во Хановер, погледнете овде: 

Гледај видео 02:26

Северна Македонија на смотрата на вештачка интелигенција во Хановер

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама