СДСМ покренува интерпелација за владата | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

СДСМ покренува интерпелација за владата

*

Пратеничката група на СДСМ покрена иницијатива за интерпелација на владата. Според најавите за одговорноста на кабинетот на премиерот Груевски ќе се расправа в четврток. Причина за интерпелацијата, меѓу другото се нарушениот меѓународен углед, застојот во политичките и економските реформи, нарушените меѓуетнички односи и личната безбедност на граѓаните, објавија денеска од опозиционата партија.