СДСМ и ДУИ не го прифатија повикот за дијалог на премиерот Груевски | Вести | DW | 09.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

СДСМ и ДУИ не го прифатија повикот за дијалог на премиерот Груевски

*

Социјалдеморкатскиот сојуз и ДУИ денеска не ја прифатија понудата на македонскиот премиер Никола Груевски за разговор околу ноивот список на закони кои би требало да бидат дел од собранискиот деловник. Новиот лидер на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи пак упати покана за телевизиско соочување со лидерот на ДУИ Али Ахмети.