Свлечишта во Калифорнија | Сите содржини | DW | 10.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Свлечишта во Калифорнија

По обилниот дожд и силната бура на југот на Калифорнија, од лизгање на земјиштето загинаа најмалку 13 лица. Има и лица кои се водат како исчезнати.

Гледај видео 01:17
Now live
01:17 минути